30.03.2025 ՆՐԱՆ ՇՏԱՊ ԲԺՇԿԵԼ Է ՊԵՏՔ, ՀԱԿԱՌԱԿ ԴԵՊՔՈՒՄ ՆՐԱ ԱՄԵՆ ՄԻ ՕՐԸ ԼԻ Է ՆՈՐ ՄԱՀԱԲԵՐ ՎՏԱՆԳՆԵՐՈՎ․Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան
Ազգային ժողովում նրա պահվածքն էլ ապացուցեց, որ գարնանային սրացումներ են, հիվանդ մարդ է, ես զարմանում եմ, որ նման մարդու ասածները Դուք լուրջ եք ընկալում, տարբեր կերպ մեկնաբանում...
28.03.2025 ԳՅՈՒՄՐԻԻ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԴԱՌՆՈՒՄ ԵՆ ՎՃՌՈՐՈՇ՝ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ԱՊԱԳԱՅԻ ՀԱՄԱՐ. Արմեն Հովասափյան
Ռեպրեսիաներին զուգահեռ ՔՊ-ի քարոզչությունն ակնհայտորեն ձախողվում է։ Դրա վառ օրինակն էր երեկ Հանրային հեռուստաընկերության կազմակերպած բանավեճը, որի ընթացքում իշխող ուժի թեկնածուի պրիմիտիվ և անհիմն ձևակերպումները ոչ միայն փաստական հիմք չունեին, այլև բացահայտեցին նրա անհաղորդ լինելը Գյումրիի խնդիրներին։
27.03.2025 ԳԼՈԲԱԼ ՄԱԿԱՐԴԱԿՈՒՄ ՈՐՈՇՈՒՄՆԵՐԸ ԿԱՅԱՑՎՈՒՄ ԵՆ ԲՐԻՏԱՆԱԿԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆՆԵՐԻ ԿՈՂՄԻՑ. Գագիկ Հարությունյան
Ազգային ժողովում տիրող ներկայիս իրավիճակի, տարածաշրջանում հարեւան պետությունների հետ հարաբերությունների, ինչպես նաեւ շատ այլ հարցերի շուրջ «Իրավունք TV»-ի տաղավարում զրուցել ենք ԳԱԳԻԿ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆԻ հետ:
26.03.2025 ԱՆԳԱՄ ՊԵՏԾԱՌԱՅՈՂՆԵՐԸ ՉԵՆ ՀԱՎԱՏՈՒՄ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆԸ, ՉԻ ՓՐԿՈՒՄ ՆԱԵՎ ԻՆՔՆԱԽԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ
Մինչ կառավարությունը փորձում է տպավորություն ստեղծել, թե եկամուտների հայտարարագրման գործընթացը բնականոն հունով ընթանում է, և քաղաքացիները ոգևորված հայտարարագրեր են ներկայացնում, պաշտոնական թվերը բոլորովին այլ բանի մասին են խոսում։
25.03.2025 ԻՆՉ Է ԶԻՋԵԼ ՆԻԿՈԼ ՓԱՇԻՆՅԱՆԸ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻՆ. Իշխան Սաղաթելյան
Կարծում եմ կարիք կա հերթով և փաստերով հանրությանը հիշեցնել բոլոր միակողմանի բանավոր և գրավոր զիջումները, որոնք իրականացվել են 2020 թ. նոյեմբերի 9-ից հետո։ Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՅԴ ՀԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
24.03.2025 ԱԶԱՏԱԳՐԵԼ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՈՒՇՎԻՑԸ. Ե՞ՐԲ ԿԼԻՆԻ ԸՆԴՎԶՈՒՄԸ. Վահե Հովհաննիսյան
Կա՞ արդյոք որևէ բան, որ այս պայմաններում հայ հասարակությանը հունից կհանի, կվիրավորի՝ քայլ անելու աստիճան։ Կհուզի այնքան, որ առանց հայտնի հարցաշարը ծամծմելու (բա ո՞վ, բա որ նա՜, բա որ հետո՜) կասի՝ ինձ չի´ կարելի նվաստացնել։
23.03.2025 ՄԵՐ ԵՐԿՐԻ ՏԱՐԱԾՔՈՒՄ ԿԱՍԿԱԾԵԼԻ ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՆ ԿԱՏԱՐՎՈՒՄ. Գրիգոր Գրիգորյան
22.03.2025 ՍՏԱՑՎՈՒՄ Է ՀԱՅՑԵՐԻՑ ՄԻԱԿՈՂՄԱՆԻ ՀՐԱԺԱՐՈՒՄ. «Փաստ»
Տարիներ շարունակ, առավե ևս՝ Արցախյան երկրորդ պատերազմից սկսած, Ադրբեջանը հասցրել է տարբեր ծանրության ու տեսակի զանգվածային հանցագործություններ իրականացնել Հայաստանի ու Արցախի նկատմամբ։
21.03.2025 ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՆԴԱՄԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ ԵՄ-ԻՆ ԿՆՇԱՆԱԿԻ, ՈՐ ՆԱ ՍՏԻՊՎԱԾ ԿԼԻՆԻ ՄԻԱՆԱԼ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԴԵՄ ՊԱՏԺԱՄԻՋՈՑՆԵՐԻՆ. Շոյգու
Հայաստանի անդամակցությունը Եվրամիությանը կնշանակի, որ նա ստիպված կլինի միանալ հակառուսական պատժամիջոցներին և զենք մատակարարել Ուկրաինային, նախազգուշացրել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուն
20.03.2025 «ԺՈՂՈՎՐԴԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ» ՁԱԽՈՂՈՒՄՆ ՈՒ ՎԱԽՃԱՆԸ
«Մեծն ժողովրդավար» Նիկոլ Փաշինյանն էլ, հավանաբար, շատ լավ գիտի, որ ժողովրդավարությունը «ժողովուրդ» ականջահաճո արմատը պարունակող մի «կախարդական» կուտ-տերմին է, որի կարիքը մարդիկ մշտապես ունեն:
ԼՈՒՐԵՐ
«ԳՅՈՒՄՐԻՈՒՄ ԸՆԴԴԻՄՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՂԹԵՑ, ՑՈՒՅՑ ՏԱԼՈՎ ՆԻԿՈԼ ՓԱՇԻՆՅԱՆԻՆ, ՈՐ ՆԱ ԵՎ ԻՐ ԹԻՄԸ ՎԱՏՆԵԼ ԵՎ ՄՍԽԵԼ ԵՆ ՀԱՅ ԺՈՂՈՎՐԴԻ ՎՍՏԱՀՈՒԹՅՈՒՆԸ, ՀԱՎԱՏԸ» «ԳՅՈՒՄՐԻՈՒՄ ԸՆԴԴԻՄՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՂԹԵՑ, ՑՈՒՅՑ ՏԱԼՈՎ ՆԻԿՈԼ ՓԱՇԻՆՅԱՆԻՆ, ՈՐ ՆԱ ԵՎ ԻՐ ԹԻՄԸ ՎԱՏՆԵԼ ԵՎ ՄՍԽԵԼ ԵՆ ՀԱՅ ԺՈՂՈՎՐԴԻ ՎՍՏԱՀՈՒԹՅՈՒՆԸ, ՀԱՎԱՏԸ»
Հանրային վերահսկողությունը մեծ դեր խաղաց Գյումրիում տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքների վրա։
ՀԱՇՎԱՐԿՎԵԼ Է ԳՅՈՒՄՐՈՒ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԻ ԸՆՏՐՈՒԹՅԱՆ 983% ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․ Ո՞Վ Է ՀԱՂԹԱՀԱՐԵԼ ԱՆՑՈՂԻԿ ՇԵՄԸ ՀԱՇՎԱՐԿՎԵԼ Է ԳՅՈՒՄՐՈՒ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԻ ԸՆՏՐՈՒԹՅԱՆ 983% ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ․ Ո՞Վ Է ՀԱՂԹԱՀԱՐԵԼ ԱՆՑՈՂԻԿ ՇԵՄԸ
ABC media-ի նախնական հաշվարկով անցողիկ շեմը հաղթահարել է 5 քաղաքական ուժ։ 80 տեղամասի (98,3 %) հաշվարկով Գյումրիի ավագանիում ներկայացված կլինեն հետևյալ ուժերը։
ԱՐԳԵԼՎԵԼ Է ԱՐԱ ԱԲՐԱՀԱՄՅԱՆԻ ՄՈՒՏՔԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆ․ ՆԱ «ԶՎԱՐԹՆՈՑԻ» VIP ՍՐԱՀՈՒՄ Է ԱՐԳԵԼՎԵԼ Է ԱՐԱ ԱԲՐԱՀԱՄՅԱՆԻ ՄՈՒՏՔԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆ․ ՆԱ «ԶՎԱՐԹՆՈՑԻ» VIP ՍՐԱՀՈՒՄ Է
168․am-ի աղբյուրների համաձայն, Ռուսաստանի հայերի միության ղեկավար Արա Աբրահամյանի մուտքը ՀՀ խոչընդոտում են։
ԵՐԿՐԱՇԱՐԺ` ԵՐԵՎԱՆԻՑ 7 ԿՄ ՀԵՌԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ՎՐԱ ԵՐԿՐԱՇԱՐԺ` ԵՐԵՎԱՆԻՑ 7 ԿՄ ՀԵՌԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ՎՐԱ
2,8 մագնիտուդով երկրաշարժը եղել է ժամը 17։10–ին Երևանից 7 կմ հեռավորության վրա` դեպի հյուսիս-արևմուտք։
6 ԲԱԼ ՈՒԺԳՆՈՒԹՅԱՄԲ ԵՐԿՐԱՇԱՐԺ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ 6 ԲԱԼ ՈՒԺԳՆՈՒԹՅԱՄԲ ԵՐԿՐԱՇԱՐԺ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ
Երկրաշարժը զգացվել է Լոռու, Շիրակի և Տավուշի մարզերում՝ 4-6 բալ ուժգնությամբ, Կոտայքի, Գեղարքունիքի և Արագածոտնի մարզերում՝ 2-4 բալ ուժգնությամբ։
ԾՆՈՒՆԴԴ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐ, ՍՊԱՐԱՊԵՏ․ Տիգրան Աբրահամյան ԾՆՈՒՆԴԴ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐ, ՍՊԱՐԱՊԵՏ․ Տիգրան Աբրահամյան
Վերջին 3 տասնամյակներում Վազգեն Սարգսյան անուն/ազգանունը մշտապես դիտարկվել է բանակի ու բանակաշինության կողքին:
ՀԱՅՏՆԻ ԵՆ ԱԲԽԱԶԻԱՅՈՒՄ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ՓՈՒԼԻ ՆԱԽՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ՀԱՅՏՆԻ ԵՆ ԱԲԽԱԶԻԱՅՈՒՄ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ՓՈՒԼԻ ՆԱԽՆԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ
Նախնական տվյալներով, առաջին փուլի հաղթող Բադր Գունբան (որին աջակցում էր Ռուսաստանը) առաջատարն է՝ 61,77 տոկոսով (առաջին փուլում նա հավաքել էր 46,38 տոկոս)։
ԹՈՒՐՔԵՐԸ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՇԵՆՔԵ՞Ր ԵՆ ԿԱՌՈՒՑՈՒՄ ԹՈՒՐՔԵՐԸ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՇԵՆՔԵ՞Ր ԵՆ ԿԱՌՈՒՑՈՒՄ
«Իրավունք»-ին հասած տեղեկությունների համաձայն` Օրբելի փողոցի նախկին զինվորական հոսպիտալի տարածքում կառուցվող 30 հարկանի շենքերի կառուցապատողը թուրքական ընկերություն է:
ՀԱՇՎԵՏՎՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՇՎԵՏՎՈՒԹՅՈՒՆ
«ՑԱՆՑԱՅԻՆ ՀԵՏԱԶՈՏԱԿԱՆ ԻՆՍՏԻՏՈՒՏ»